חוק הדפיברילטור בישראל

החוק קובע שכל אדם שאינו רופא או פרמדיק יכול להשתמש בדפיברילטור חיצוני אוטומטי (AED) כדי לעזור להציל חיים.

החוק התקבל במטרה לצמצם את מספר מקרי המוות מחוסר סיוע רפואי.

בישראל חובה על כל אדם לשאת מכשיר AED וכן חובה על כל נהג אמבולנס שיהיה בהישג יד.

החוק הישראלי לדפיברילטור עבר בשנת 2016. החוק מחייב כי כל אזרח בישראל עם התקף לב יקבל דפיברילטור על ידי המגיבים הראשונים.

החוק התקבל במטרה לצמצם את מספר מקרי המוות הנגרמים מהתקפי לב. ההערכה היא שלמעל 80% מהאנשים שמתים מהתקפי לב אין גישה לדפיברילטורים.

החוק אינו חף ממחלוקת, כפי שיש הטוענים שהוא מגביל מדי ופוגע בזכויות הפרטיות של אנשים.

החוק נועד להגן על אנשים מפני הסיכון לדום לב פתאומי. זה גם נועד לספק מסגרת חוקית בעת החייאה של אדם שלקה בדום לב.

החוק נוצר בתגובה למספר הגבוה של מקרי מוות המתרחשים עקב דום לב פתאומי. הוא מספק את המסגרת החוקית להצלת חולים שלקו בדום לב פתאומי, והוא גם מספק הגנה לעוברי אורח במקרה שהם גורמים נזק בטעות במהלך מאמץ החייאה.

החוק שנוי במחלוקת מאז הקמתו, כאשר יש הטוענים שהוא פוגע בזכויות הפרט ואחרים טוענים שהוא מגן על חיי אדם מבלי לפגוע בזכויות אדם כלשהן.

כמה חשוב להחזיק דפיברילטור במבנה עם אנשים?

דפיברילטור הוא מכשיר המשמש למתן טיפול חירום חשמלי ללב לאחר דום לב. לאנשים חשוב שיהיה אחד כזה בבניין המשרדים שלהם כי זה יכול לעזור להציל חיים.

אין לזלזל בחשיבות שיש דפיברילטור בבניין עם אנשים. ברוב המקרים, זה יכול להציל חיים של מישהו ולהבטיח שהוא יוכל לחיות עוד יום.

אחד הגורמים המרכזיים הקובעים את הצלחתו של בניין הוא נוכחותו של דפיברילטור.

ישנן סיבות רבות מדוע חשוב להחזיק דפיברילטור בבניין. זה לא רק מציל חיים, אלא גם חוסך כסף וזמן לשירותי חירום.

אין להתעלם מחשיבות קיומו של דפיברילטור בבניין, שכן הוא יכול להציל חיים וכסף.

החשיבות שיש דפיברילטור בבניין עם אנשים היא עצומה. דפיברילטור מספק טיפול מציל חיים לדום לב ומוות לב פתאומי. זה יכול לשמש כדי להציל מאות חיים מדי שנה.

דפיברילטורים מותקנים ברוב המקומות הציבוריים, כגון בתי ספר, בתי חולים, שדות תעופה ואצטדיוני ספורט. אבל חשוב לדעת שלא בכל המבנים מותקנים אותם.

עשוי לעניין אתכם
טיפול מתקדם ויעיל לפסוריאזיס

פוטותרפיה היא סוג של טיפול בפסוריאזיס המשתמש במקור אור כדי להעביר את קרינת ה-UVB הגורמת לתאי העור לייצר ויטמין D. קרינת UVB היא אותו סוג

השתתפות במחקר רפואי בישראל

לישראל היסטוריה ארוכה של מחקר רפואי וחדשנות. בעשור האחרון, ישראל מושכת לארצם חוקרים רפואיים זרים רבים. יש הרבה סיבות שבגללן אנשים משתתפים במחקר רפואי בישראל

טבעונות, הדרך הבריאה ביותר?

טבעונות היא אורח חיים שהופך פופולרי יותר בקרב אנשים כיום. למעשה, הוא נמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות. לאורח חיים זה יתרונות רבים, אך יש לו

אהבתם? שתפו!